Sok z Czarnej Rzodkwi Na Kamienie Żółciowe.

W wielu przypadkach kuracja sokiem z rzodkwi skutkuje likwidacją kamieni żółciowych, chyba że chodzi o rzadko zdarzające się, całkowicie nierozpuszczalne kamienie. Wtedy konieczne jest przeprowadzenie operacji.

Kuracja sokiem z czarnej rzodkwi.

Zawsze warto najpierw spróbować kuracji rzodkwią, trwa ona sześć tygodni. Sok z rzodkwi wyciskamy w domowej sokowirówce. Kurację rozpoczyna się od zażywania rano, na czczo, 100 g świeżo wyciśniętego soku – zwiększając stopniowo dawkę w ciągu trzech tygodni do 400 g soku. Następnie w ciągu kolejnych trzech tygodni, stopniowo powraca się do stanu wyjściowego, tj. 100 g soku. Przy podrażnieniach ścian żołądka lub jelit stosowanie soku z rzodkwi nie jest zalecane.

Kuracja ziołowa

Jeśli ktoś nie może lub nie chce stosować soku z rzodkwi, polecam kurację ziołową.

Sporządzamy mieszankę ziołową, biorąc po 20 g każdego z następujących ziół: rzepiku, biedrzeńca, bluszczu, chmielu, mięty i piołunu. Na jeden litr wina lub moszczu jabłkowego dajemy trzy łyżki tej ziołowej mieszanki i odstawiamy w chłodne miejsce. Następnie całość podgrzewamy, prawie do zagotowania. Zdejmujemy z ognia i pozostawiamy na trzy minuty. W ciągu dnia zażywamy, co godzinę jedną łyżkę przygotowanego płynu – zwykle 8-9 razy dziennie. Ponieważ płyn powinien być ciepły, najlepiej przechowywać go w termosie. Ten dobry i skuteczny płyn ziołowy usuwa zarówno kolki, jak i kamienie.

 

Herbatka usuwająca dolegliwości spowodowane kamicą dróg żółciowych i moczowych

Rzepik pospolity, nazywany w medycynie ludowej “zdrowiem całego świata” lub “królem wszystkich ziół”, jest bardzo przydatny zarówno w leczeniu kamicy żółciowej, jak i nerkowej. Z kwiatów rzepiku parzymy znakomitą herbatę i przynajmniej 3 razy dziennie pijemy szklankę takiej ciepłej herbatki. Herbatka z rzepiku skutecznie likwiduje dolegliwości spowodowane kamicą dróg żółciowych i moczowych.