Jak mogę zachować młody wygląd skóry?

Unikanie słońca jest jednym z najlepszych sposobów, aby można zachować młody wygląd skóry. Można zapobiec przedwczesnemu starzeniu, odpowiednio chroniąc skórę. Wraz z wiekiem organizm wytwarza mniej kolagenu (co sprawia, że skóra jest zwarta i twarda) i elastyny ​​(co sprawia, że skóra jest mniej elastyczna). W wyniku starzenia się skóra staje się cieńsza, bardziej sucha, powstają na niej zmarszczki i plamy. Oto kilka wskazówek, które pomogą uchronić twoją skórę przed zmianami powstającymi z wiekiem na skutek czynników zewnętrznych:

  • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne i lamp opalających. Ich promienie ultrafioletowe (UV) niszczą kolagen i elastynę, powodując zmarszczki, zmniejsza elastyczność skóry, powoduje powstawanie ciemnych plam i może zwiększyć ryzyko powstawania nowotworów skóry, w tym czerniaka, najbardziej zabójczą formę raka skóry.
  • Nie pal papierosów. Palenie daje skórze szorstką strukturę o ziemistym kolorze.
  • Pamiętaj, aby nawilżać skórę codziennie, używaj kremów nawilżających na dzień, aby pomóc utrzymać ją miękką i delikatną.
  • Chroń skórę stosując filtry przeciwsłoneczne o SPF 30 lub wyższym, używaj go codziennie. 
  • Używaj odzieży, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Osłoń głowę szerokim rondem kapelusza, oczy okularami, noś długie rękawy i długie spodnie.