Jak kobieta po czterdziestce może zadbać o swoją skórę?

Odpowiedział: Dr Mehmet Oz

W tym wieku walczysz ze zmianami hormonalnymi, na skórze w postaci wybrzuszeń szybo tworzą się komórki tłuszczowe. Pojawia się straszliwe słowo C: cellulit. Jeśli najpierw przytyłaś a następnie straciłaś na wadze, na pierwszy rzut oka widać pojawiające się zmarszczki, pozostaje też nadmiar obwisłej skóry. Na skórze rąk zaczynają być coraz bardziej widoczne tzw. starcze plamy.


Co robić, aby mieć zdrowszą skórę?:

  • Używaj więcej seksu: To proste (i przyjemne!) Sposób, aby zyskać piękny blask skóry. Pomysł jak odbudować twoje życie seksualnego przedstawia Dr Mehmet Oz (wiceprzewodniczący i profesor chirurgii na Uniwersytecie Columbia) w Sex Eksperymencie Narodowym.
  • Sen: jest bardzo ważny, nie powinien być krótszy niż sześć godzin na dobę, ponieważ zwiększa to produkcję kortyzolu, hormonu stresu, który przyczynia się do rozpadu kolagenu. Sen to również czas, w którym twoje ciało ulega samonaprawie. Unikaj kofeiny w ciągu sześciu godzin przed pójściem do łóżka, wtedy sen będzie bardziej spokojny, organizm lepiej wypocznie.
  • Spróbuj, Hydrochinon: produkty zawierające ten związek chemiczny spowolniają proces tworzenia pigmentu skóry, wyrównują tonację skóry i rozjaśniają już istniejące brązowe plamy. Uwaga: Ważne, jeżeli masz jakieś ciemne plamy na skórze, upewnij się u dermatologa, czy nie są one oznaką czegoś bardziej poważnego. Ponadto, należy wiedzieć, że hydrochinon u niektórych osób może powodować ciemnienie lub pogrubienie skóry.

Rozważ Thermage: Ten nowy sposób leczenia skóry wykorzystuje fale radiowe do stymulowania produkcji kolagenu. Jest to metoda nieinwazyjna, przeprowadzona przez dermatologa może być stosowana do likwidacji cellulitu, obwisłej skóry na ciele jak i zmarszczek na twarzy.