UWAGA NA KOSMETYKI.

Słynny Dezodorant, który sprawia, że ​​mężczyznom rosną piersi: Związany z rakiem wątroby, prostaty i zaburzeniami erekcji.

Właścicielem marki Unilever jest marka Axe obejmuje ona wiele produktów pielęgnacyjnych dla mężczyzn, w których wiele składników nigdy nie zostało przetestowanych pod względem bezpieczeństwa zgodnie z C.I.R.

 

 PRZEGLĄD SKŁADNIKÓW STOSOWANYCH W DEZODORANCIE.

 

ODCZYNNIKI CHEMICZNE ENDOKRYNNE

Produkty firmy Axe są naszprycowane substancjami chemicznymi powodującymi zaburzenia endokrynologiczne. Zaburzenia wywołują egzogenne, syntetyczne substancje chemiczne, działając podobnie do hormonów zarówno u ludzi, jak i zwierząt i ingerują w układ endokrynologiczny poprzez naśladowanie lub blokowanie naszych naturalnych hormonów zaburzając ich funkcje w organizmie.

 

Naukowcy z Towarzystwa Endokrynologicznego wydali raport, w którym twierdzą:

„Przedstawiamy dowody na to, że zaburzenia endokrynologiczne mają wpływ na reprodukcję u mężczyzn, rozwój piersi i raka u mężczyzn, pokrzywkę, choroby tarczycy, wpływają na metabolizm i otyłość oraz endokrynologię sercowo-naczyniową”.

 

Nowe badania ujawniają również, że te szkodliwe substancje chemiczne mogą powodować feminizację fizyczną u mężczyzn. (Rozrost gruczołów piersiowych). Badanie opublikowane przez International Journal of Andrology dowiodło, że feminizacja chłopców może być teraz postrzegana poprzez ich nawyki.

Eksperci medyczni zastanawiają się, czy stosowanie przez lata tych toksycznych chemikaliów jest powodem, że tak wielu starszych mężczyzn ma niski poziom testosteronu i doświadcza zaburzeń erekcji. Stosując niebieską pigułkę narażają się na jeszcze więcej substancji chemicznych i cykl się pogłębia.

 

ALUMINIUM ZIRCONIUM TETRACHLOROHYDREX GLY

Aluminium cyrkon tetrachlorohydreks gly są aktywnymi składnikami produktów w dezodorantach Axe. Badania na zwierzętach wykazują, że substancje te już w bardzo małych dawkach działają niekorzystnie na układ nerkowo-naczyniowy, powodując mutacje komórek. Badania na zwierzętach wykazują również niekorzystne działanie na ich układ rozrodczy.

Aluminium po raz pierwszy rozpoznano jako ludzką neurotoksynę w 1886 roku, przed użyciem go jako środka antyperspirantnego. Neurotoksyną jest substancja powodująca uszkodzenie nerwów lub tkanki nerwowej.

 

KOKOAMIDOPROPYLOBETAINA

COCAMIDOPROPYL BETAINE jest bardzo toksycznym składnikiem związanym z rakiem, co ujawniono w testach na zwierzętach. Największym niebezpieczeństwem stosowania produktu z kokamidopropylobetainą jest potencjalne zanieczyszczenie nitrozami.

Nitrozoaminy są tworzone, gdy środki nitrolizujące połączone są z aminami. Nitrozazy zostały zidentyfikowane jako jedna z najbardziej silnych klas czynników rakotwórczych, powodując raka u ponad 40 różnych gatunków zwierząt, jak również u ludzi.

 

PPG-14 BUTYL ETHER

PPG oznacza glikol popropropylenowy, który jest wykonany z całkowicie sztucznego produktu naftowego, metylo-oksiranu. Inną nazwą jest tlenek propylenu, (który jest prawdopodobnie ludzkim czynnikiem rakotwórczym). Tlenek propylenu jest również drażniący i wysoce łatwopalny. Etery butylowe są z rodziny parabenów i są pochodnymi toluenu (toksycznymi związkami petrochemicznymi). Toluen okazał się mieć szkodliwy wpływ na układ rozrodczy, podczas gdy parabeny były związane z rakiem.

 

PEG-8 DISTEARATE

Zgodnie z raportem International Journal of Toxicology w komisji CIR, zanieczyszczenia znajdujące się w różnych związkach PEG obejmują tlenek etylenu; 1,4-dioksan; Policykliczne związki aromatyczne; metale ciężkie, takie jak ołów, żelazo, kobalt, nikiel, kadm i arsen. Wiele z tych zanieczyszczeń jest związanych z rakiem.

 

BHT

Wiele badań wykazało, że BHT gromadzi się w czasie w ciele, powodując toksyczny wpływ na płuca, wątrobę i nerki wśród innych negatywnych skutków. Badanie przeprowadzone przez Ganna w 1984 roku wykazało, że BHT był zdolny do powstawania chemicznie wywołanego raka żołądka i pęcherza moczowego u samców szczurów.

Szwedzkie badanie Thompsona z 1988 r. Obejmowało zarówno BHT jak i BHA. Odkryli, że oba były toksyczne i przyczyniały się tworzenia guza. Zaobserwowano, że oba przeciwutleniacze, są cytotoksyczne w sposób zależny od stężenia, w stężeniach w zakresie od 100 do 750 mikrometrów. W stężeniach równomolowych BHT był bardziej cytotoksyczny niż BHA.

 

Źródło: http://www.anonews.co/famous-deodorant-cancers/

 

>/<

 

Z tekstu  jasno wynika, że stosowanie tych dezodorantów powinno być zakazane. Ale żyjemy w wolnym kraju i tylko świadomość może nas uchronić od stosowania czegoś podobnego. Nie łudźmy się, że pośród ogromu różnych preparatów kosmetycznych, łatwo znajdziemy coś, co nie będzie zagrażać naszemu zdrowiu.

Tu apel również do pań. Jak znam życie, większość miejsca w łazience zajmują kosmetyki damskie. Bardzo często nie macie świadomości, na co jest narażony wasz organizm,  stosując na skórę różne preparaty. Przez skórę przenika wiele substancji, nie wszystkie są dobre, a tych z kolei bardzo trudno się pozbyć.

Reklama i marketing robią swoje, ponieważ pośród tak wielu produktów bardzo trudno jest zaistnieć na rynku. Trzeba wiele rozwagi i rozsądku, aby wybrać dla siebie odpowiednie kosmetyki. Nie sugerujmy się spotami reklamowymi, przedstawiającymi młode kobiety, reklamujące nadzwyczajne kremy przeciwzmarszczkowe, nawilżające, czy inne specyfiki.

Młoda skóra i bez tego powinna być idealna. Jeżeli nie jest oznacza to, że w organizmie dzieje się coś niedobrego i tym należałoby się zająć a nie maskowaniem jej niedociągnięć. Szukajmy wiedzy na temat kosmetyków, nie dajmy się zwieść reklamom. Wasze zdrowie jest najważniejsze.