burak cwiklowyNiezwykłe właściwości buraków ćwikłowych

Masz problemy z wątrobą i woreczkiem żółciowym, zacznij regularnie pić sok ze świeżo wyciśniętych warzyw.

Rewelacyjnym produktem jest świeżo wyciśnięty sok z buraków. Znajdujące się w nim substancje mineralne to przeważnie związki alkaliczne. Ma on właściwości żółciopędne – „burak przeczyszcza zatkaną wątrobę i trzustkę.”

Doktor Uoker udowodnił to naukowo: swoje znakomite oczyszczające właściwości sok z buraków zawdzięcza istnieniu w nim „żywych” atomów chloru.

Naukowcy rosyjscy stwierdzili istnienie w burakach betainu, który nie został wykryty w innych warzywach. Betain jest substancją unikalną pod względem swej budowy chemicznej, podobny do choliny i lecytyny, znanych regulatorów przemiany materii.

Betain pomaga w przyswajaniu białka, polepsza pracę wątroby.

Burak zawiera także sapominy, które w jelitach wiążą cholesterol w ciężko przyswajalny kompleks.

Sapominy służą jako baza wielu leków na sklerozę.

Burak zawiera także witaminę U. Sprzyja ona gojeniu wrzodów, ma oddziaływanie przeciwsklerotyczne, polepsza wymianę cholesterolu, ma właściwości przeciwalergiczne.

Zawarty w burakach magnez reguluje napięcie naczyniowe i nie dopuszcza do powstawania skrzepów w naczyniach krwionośnych.

Buraki używane w celach oczyszczających, by mogły przynieść pożądany skutek, należy kupować w sklepach z żywnością ekologiczną.

Pijmy więc wszyscy sok z buraków na zdrowie. Najsmaczniejszy jest zmieszany z sokiem z marchewki i jabłka.